Chociaż pokrycie dach z dachówki z natury jest hydrofobowe, nadal wymaga podkładu dachowego zainstalowanego między dachówką a poszyciem dachu, aby służył jako dodatkowa bariera dla wody.
Podkład z papy jest w tym przypadku odpowiedni w tego typu montażu dachów, ale są również dopuszczalne innego rodzaju podkłady wodoodporne i kompozytowe. Wszystkie takie podkłady instaluje się w podobny sposób. Musisz przybić kilka podkładów na miejscu, aby zapewniały jak najlepszą ochronę. Przed ułożeniem wylewki dachówkowej należy założyć okapniki wzdłuż boków i dołu dachu. Rozwiń podkład dachowy z papy na długość wszystkich koszów na dachu w miejscu połączenia sekcji. Podkrój podkład nożem i wyśrodkuj nad krawędzią. Przybij papę do poszycia za pomocą odpornych na korozję gwoździ na tyle długich, aby wbić się co najmniej pół centymetra w poszycie ze sklejki. Rozmieść gwoździe w odległości 30 centymetrów od zewnętrznej krawędzi podkładu.
Rozwiń poziomo podkład na dachu, tak aby jedna długa krawędź była równa z dolną krawędzią dachu.
Dopasuj podkład tak, aby był kwadratowy i równy, używając poziomicy stolarskiej. Zabezpiecz dolną krawędź tymi samymi gwoździami, co w poprzednim kroku, i w taki sam sposób przybij górną krawędź papy gwoździami. W taki sam sposób kontynuuje się nakładanie papy na całym dachu zakładając krawędzie na siebie dla lepszego zabezpieczenia. Nałóż na siebie końce tak, aby żadne dwa rzędy nie miały takich samych połączeń pionowych. Zabezpiecz również krawędzie po każdej stronie dachu za pomocą gwoździ rozstawionych co 30 centymetrów. Załóż co najmniej 15 centymetrów górnej krawędzi papy na szczycie dachu nad pierwszą stroną i zabezpiecz ją za pomocą łączników. Do umocowania papy najlepsze będą gwoździe papowe z podkładką, które są odporne na warunki atmosferyczne, nie rdzewieją i nie łamią się, nie niszczą one również papy odpowiednio trzymając ją na miejscu. Na tak przygotowany podkład dachowy można układać dachówkę lub blachę dachową nie zapominając o dodatkowym ociepleniu.